fbpx

Matcha Puding

Bana Bi' Çay, 2 sene önce 0 Tarifler

Evde uzun süreler geçirdiğimiz bu dönemlerde kilo kontrolümüz ve sağlığımız için yediklerimize daha fazla özen göstermemiz gerekiyor. Güçlü bir bağışıklık sistemi için dengeli beslenmeli aşırı yağlı, tatlı ve karbonhidratlı yiyeceklerden kaçınmalıyız. Evde durdukça çok daha fazla yeme ihtiyacı hissediyor ve kendimizi ağır yemeklere veriyoruz bu da hızla kilo almamıza ve beslenme dengemizin bozulmasına sebep oluyor. Sürekli gelen tatlı krizleri de durumu iyice zorlaştırıyor. Biz de bu tatlı krizlerini bastıracak hem hafif hem de çok lezzetli bir tarif hazırladık. Evde hemen deneyebileceğiniz pratik ve çok kolay bir tarif Matcha’lı Puding! 

Matcha’lı Puding aynı şeyleri yemekten sıkılanlar için harika bir sabah öğünü olabileceği gibi, gün içinde gelen tatlı krizlerinizi de bastırmanın en hafif yollarından biri olabilir. Diyette olanların da gönül rahatlığıyla tüketebileceği Matcha Puding, antioksidanlarla dolu. Bu nefis tarif vücudunuzda detoks etkisi yaratırken cildinizin de güzelleşmesini sağlayacak. 

Malzemeler:

  • 1/2 bardak süt 
  • 3 yemek kaşığı chia tohumu
  • 1 tatlı kaşığı bal
  • 2 çay kaşığı matcha tozu

Nasıl Yapılır? 

Tüm malzemeleri bir kavanoza ekleyin ve iyice karıştırın. Malzemelerin iyice birbirine geçtiğine emin olduktan sonra kaselere koyun ve buzdolabında 30 dakika kadar dinlendirin. Üzerini taze meyvelerle süsleyebilirsiniz.